Stypendyści Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci w Instytucie Nenckiego

Drukuj
1 2 3

Jak co roku w Instytucie Nenckiego gościli stypendyści (32 osoby) Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (6.03.-10.03.2017). Dnia 6 marca 2017 r. odbyła się prezentacja Instytutu. Goście wysłuchali 2 wykładów:

 

Dr  W. Konopka - Historia i osiągnięcia Instytutu Biologii Doświadczalnej
Dr Paweł Boguszewski - Ewolucja układu nerwowego

 

Następnie młodzież miała okazję zapoznać się z tematyką badań prowadzonych w 3 wybranych pracowniach (Prac. Obrazowania Mózgu, Prac. Biochemii Lipidów, Prac. Sygnałów Komórkowych i Zaburzeń Metabolicznych) i porozmawiać z ich kierownikami.

 

W dniach 7-10 marca stypendyści (8 osób) uczestniczyli w zajęciach praktycznych, zorganizowanych przez 7 pracowni (Prac. Neuropsychologii, Prac. Neuromorfologii Molekularnej i Systemowej, Prac. Neurobiologii Emocji, Prac. bioenergetyki i błon biologicznych, Prac. Metabolizmu Komórki, Prac. Wewnątrzkomórkowych Kanałów Jonowych, Prac. Obrazowania Struktury i Funkcji Tkankowych).

 

Dla uczestników warsztatów zajęcia okazały się bardzo interesujące i inspirujące. Podkreślali, że bardzo poszerzyli swoją wiedzę, a możliwość przeprowadzania samodzielnie eksperymentów dała im szanse zapoznania się z nowoczesną aparaturą oraz wykazania się własnymi umiejętnościami praktycznymi.